Dejlig dag
Catarina | fredag d. 4. april 2008 kl. 08:07
Sønnike havde en dejlig fødselsdag i går. Han blev godt begavet og det er noget han kan lide. Der var ikke mange ønsker på ønskesedlen for det han ønsker sig er på konfirmationsønskesedlen. Det er heller ikke let, fødselsdag torsdag og konfirmation søndag.

Alle blev mætte og jeg tror ikke det er sidste gang vi disker op med en gang tappas. Det er nemt at stå med, alle kan lide det og det skaber sådan en dejlig afslappet stemning.

Dagen gik over til aften med en fantastisk solnedgang. Måske mest fantastisk fordi vi rent faktisk ikke havde set ret meget til solen i går. Den havde kun været fremme sådan sporadisk i løbet af eftermiddagen.


Arj for pokker altså… hvorfor strøg det hen over hovedet på mig igår?
Nå’m et stort Tillykke med ham, sårn’ lidt forsinket, og så et stort Tillykke med konfirmationen om kort tid, sårn’ lidt på forskud
Anita
Tusinde tak med begge tilklykkerne, det er altid rart at være på forkant med tingene
Rart at I havde en hyggelig aften… Ja det er ikke nemt, når de to ting falder næsten oveni hinanden….
Tillykke med ham x2
Bambi72
Nej det er det bestemt ikke.
Tak skal du have
Trackback URI | Kommentar RSS
Skriv en kommentar
Jeg kan kontaktes på:
mail(a)catarina.dk
Indtast dit søgeord og tryk på knappen "Søg".
Spisekammeret
BagerietBrasseriet
Sødt, surt & salt
Småretter & salater
Øjebliksbilleder Arbejdslivet Bageriet Bil Bloggen Blomster Brasseriet Campingferier Christian Daniel Egypten Film For sjov Foto Fotomalia.dk Frankrig Gadget Hækleri Haveliv Haveomlægning Her hos os Hverdagsglæder Illustrationer Jul Koncerter Kreativ Løb Lydfil Mærkedage Mig Musik På tur Panasonic DMC TZ7 Panasonic DMC TZ10 Picasa QE2 Rejser Rolleiflex Sødt, surt & salt Sebastian Set derude Shopping Småretter & salater Spinning Spisekammeret Surt opstød Thailand Tyskland Ude i naturen Vejret Videoer www
Jeg holder
At fotografere, og bruger flittigt mine kameraer. Med tiden håber jeg at blive rigtig god.meget af
Christians vinter film
Dobbeltklik for fuld skærm.Mine mænd
De kan, til tider give mig grå hår, men jeg vil for intet i verdenen undvære dem. De giver mig så meget.Det er et privilegium at få lov til at være en del af deres liv.
Her har jeg været
Her nedenfor på kortet kan du se hvor i verdenen jeg har været. Det er jo blevet til en del i løbet af årene, og der kommer helt sikkert flere lande til.You can also have your visited countries map on your site.
If you see this message, you need to upgrade your flash player.