Hvilken vidunderlig dag
Catarina | lørdag d. 20. september 2008 kl. 15:58
Der er meget højt til himlen over Fyn i dag. Der er en smule lune i luften, men ikke så bikini eller liggestol skal findes frem, men nok til at jeg kan holde varmen, mens jeg går og gør haven vinterklar.

Alt sengetøjet har også været en tur i maskinen og efterfølgende blevt tørt ude på snoren. Det dufter så fuglene synger.

Denne lørdag har været unik, endnu en kølig morgen, dog ikke frost, dog var solen væk her sidst på eftermiddagen, så jeg kunne mærke det var lidt køligt.
Skønt med den friske duft af luften i sengetøjet.
Karin
Ja så snart solen forsvinder kan man godt mærke at kulden er på vej. Luften dufter også anderledes.
Kommentar RSS
Skriv en kommentar
Jeg kan kontaktes på:
mail(a)catarina.dk
Indtast dit søgeord og tryk på knappen "Søg".
Spisekammeret
BagerietBrasseriet
Sødt, surt & salt
Småretter & salater
Drinks
Jeg holder
At fotografere, og bruger flittigt mine kameraer. Med tiden håber jeg at blive rigtig god.meget af
Christians vinter film
Dobbeltklik for fuld skærm.Mine mænd
De kan, til tider give mig grå hår, men jeg vil for intet i verdenen undvære dem. De giver mig så meget.Det er et privilegium at få lov til at være en del af deres liv.
Her har jeg været
Her nedenfor på kortet kan du se hvor i verdenen jeg har været. Det er jo blevet til en del i løbet af årene, og der kommer helt sikkert flere lande til.You can also have your visited countries map on your site.
If you see this message, you need to upgrade your flash player.