Klar, parat, løb
Catarina | lørdag d. 2. maj 2009 kl. 09:45

Jeg tror da nok lige, at vi i år fra firmaet, har fået nogle trøjer der kan ses – WOUW. Jeg tror nok at både Tom og jeg bliver lette at spotte ved broløbet i dag. Jeg glæder mig til at løbe i dag, jeg tror det bliver lige så fed en oplevelse som sidste år, hvor der på ruten, nærmest var folkefest og hvor folk stod og grillede og ude foran deres huse.
Klokken lidt i elleve kommer min kollega Tom, han skal køre med mig til Middelfart og det samme gør Pia, Bot og Jannie. Pia og Jannie skal også løbe i dag, så vi skal nok få det hyggeligt, det er jeg ikke i tvivl om.

RIGTIG RIGTIG god fornøjelse. GID der var nogen der kunne tage nogle billeder af jer. Gad godt se jeres trøjer i aktion
Håber det bliver en festlig dag.
Mange weekend hilsener Henriette
God fornøjelse – jeg “nøjes” med 10 km. til I Forms Kvindeløb i Aalborg
Der ER taget billeder
Det var kanon gået af Jer Cat og tillykke med den flotte tid
Kh. fra os I københavn (av av i pengepungen)
Jeg håber, det gik godt, Catarina – hvad nummer blev du?
Henriette
Det er skam taget billeder – og der kommer nok et lille indlæg.
Stine
Det ville jeg også gerne have løbet her i Odense i dag, men det er nok ikke så godt efter i går.
Bot
Tak søde og tak fordi du gad tage billeder. Ja det er ski lidt peberet at krydse Storebælt og så også tabe et vædemål.
Madame
Hvad nummer jeg blev, er jeg ikke klar over. Der var tods alt lidt mere end 10.000 der deltog, men jeg blev ikke nummer 1.
Trackback URI | Kommentar RSS
Skriv en kommentar
Jeg kan kontaktes på:
mail(a)catarina.dk
Indtast dit søgeord og tryk på knappen "Søg".
Spisekammeret
BagerietBrasseriet
Sødt, surt & salt
Småretter & salater
Drinks
Jeg holder
At fotografere, og bruger flittigt mine kameraer. Med tiden håber jeg at blive rigtig god.meget af
Christians vinter film
Dobbeltklik for fuld skærm.Mine mænd
De kan, til tider give mig grå hår, men jeg vil for intet i verdenen undvære dem. De giver mig så meget.Det er et privilegium at få lov til at være en del af deres liv.
Her har jeg været
Her nedenfor på kortet kan du se hvor i verdenen jeg har været. Det er jo blevet til en del i løbet af årene, og der kommer helt sikkert flere lande til.You can also have your visited countries map on your site.
If you see this message, you need to upgrade your flash player.
Denne side er sammensat med WordPress, Design: Catarina.
Alle tekster og billeder på dette site, er beskyttet i henhold til ophavsloven.
© Catarina.dk 2010 All Rights Reserved.
Switch to our mobile site