Efter at manden var kysset farvel og Sønnike sendt ud af døren med et ønske om en dejlig dag, satte jeg vand over til te og fandt så ellers mit fotoudstyr frem og ældste mandens guitar frem. Jeg ville lege lidt med lys denne morgen.




Måske jeg lige skulle have støvet den der guitar af, inden den blev foreviget.

















Det kender jeg godt … det med støvet altså
Dejlige billeder med skønne vinkler
@Per: Tak skal du have. Støv er en pestilens.
Fede billeder, trods støv
.
Vi to er da vist i øvrigt rigtig i fotohumør her til morgen … se selv
@Bente: Mange tak skal du have.
Kikker over om et øjeblik.
Dejlige billeder af mit yndlingsinstrument. Jeg er især vild med det første billede
Guitarer er i øvrigt nærmest umulige at støve af
@Therese: Tak skal du have.
Det første og det tredie er mine favoritter. Ok, så behøver jeg ikke have dårlig samvittighed over støvet
så jeg takker for infoen.
Skønne billeder – og støvet gør dem mere autentiske – eller sådan noget
@Helle K.: Tak skal du have – hummm autentiske, det var et rigtigt godt ord for billederne. Taaakkk.
He, he; ja, hvis du havde besøgt mit Playhouse, da fotos af fluer blev bragt; en siddende på kaffekrus, den anden på min blærbare, da var alskens “gris” tilsvarende at skue
Bortset fra det, da synes jeg faktisk, at du reelt skal overveje opstart som proff. fotograf. Du behøver jo ikke at favne alt!!!! Kontra skal du sikre dig markering af, hvad du vil som fotograf… og selvfølgelig blive registreret toldmæssigt! Måske kan du hos/i en lokal butik tæt på få sat farveruller op til brug for større fotograferinger???
Det var ordene fra anjoe – hej og kram!
@anjoe: Jeg må jeg vist hellere over og se den flue med egne øjne.
Jeg ville gerne starte op som selvstændig fotograf, men jeg er desværre slet ikke god nok. der er så mange super dygtigt fotografer derude og jeg ville ikke kunne tjene saltet til et æg. Men en glad amatør, det er jeg og jeg elsker at lege når tiden er til det, for det er kun igennem leg og nye indstillinger, at jeg bliver bedre.
Kram til dig og tak for dine ord som jeg sætter meget pris på.
Spændende billeder, men heller støv på guitaren end på billedcensoren
@Kim: Uha ja det har du ret i.