…hvor jeg tog strømper på. Måske de kommer af igen, hvis vi skulle være så heldige at få nogle som sidste weekend, men dem tror jeg ikke vi får flere af i år.
Fuglene har haft træf i haven i dag. Måske de er ved at sige farvel til de som drager sydover, for næsten alle arter som normalt færdes her i haven har været her i stort antal i dag. 🙂










2 Kommentarer
Gitte - RAV OG KRAT
8. oktober 2011 at 16:54Strømper HA HA…det har jeg haft på længe. Jeg er en frysepind, så de bliver ret hurtigt fundet frem. Det er så hyggeligt med fugle i haven, og mine elsker korn..God lørdag aften 😉
Catarina
8. oktober 2011 at 19:08@Gitte – Jeg er normalt også en frossenpind, men omkring strømper, så tager jeg dem ikke på før det virkelig er koldt, for så er sommeren også heltn slut. 🙂 og det er den så nu.
Også en god lørdag til dig. 🙂