Menu
Hverdagen

En kort arbejdsdag venter

DSC_6745I dag har jeg en kort aarbejdsdag og den kommer til af foreså herhjemme ved angbordet og den slutter lidt i 11. For der vil vi pakke bilen og drage mod nord.

Jeg elsker at have muligheden for at arbejde hjemme, da jeg ikke behøver ud i trafikken eller gøre mig pæn i stand. Jeg kan sidde med morgenhår og bare ben iført en forvasket T-shirt og dejlige hjemmestrikkede sokker. FOr no er det smukt solskin udenfor, men varmt er det ikke ligefrem. Det kommer først op af formiddagen.

             
               

2 kommentar

  • Karin Abildhauge
    28. august 2013 at 09:22

    Ønsker dig en vidunderlig dag. Den bliver vemodig.
    Min fridag, altså i dag er blevet en morgen/formiddag med morgenhår. Der er lige et par småting jeg vil have fra hånden inden jeg finder vej til bruseren, og jeg tager en smut ned i byen.

    Reply
    • Catarina
      28. august 2013 at 10:02

      Tak Karin, ja, det bliver en mærkelig dag.
      Så må du have en fantastisk fridag og med så meget sol, er det da pragtfuldt at have en ugentlig fridag, bare til dig alene. 🙂

      Reply

Skriv en kommentar