At se fyrværkeri fra 7. sal er slet ikke tosset, men det ville helt klart være meget flottere i stille vejr. For som det set på billederne, var der temmelig meget vind.
Nu bagefter, hvor jeg kikker de 58 billederne igennem (23 blev gode og beholdt), kan jeg godt se, at jeg skulle have sat kameraet lidt højere op. Det er en af de ting jeg vil huske, næste gang vi bor på SAS og der er fyrværkeri fra Tivoli. De mange regndråber og diverse andet skidt som er på vinduets yderside ser ikke godt ud, men det er ikke noget jeg kunne gøre ved.
Det må være fantastisk at opleve se nytårsaften fra sådan en højde i en storby.
8 kommentar
Celena
4. januar 2015 at 23:24Hvad en fantastisk udsigt! Det ville også være dejligt med et glas champagne i hånden! 😉
Catarina
5. januar 2015 at 07:06Den var nemlig fantastisk og et lille glas bobler i hånden vil heller ikke være tosset 😀
Morten
5. januar 2015 at 07:40Ej det ser eddermanme godt ud. Meget godt fotograferet (ved godt det ikke er nemt).
Catarina
5. januar 2015 at 12:41Ja, de er helt ok. 🙂
Karin Abildhauge
5. januar 2015 at 08:14Så fantastisk. Dejlige billeder, trods smuds på vinduerne.
Yngste bor i stuen og jeg på 2 sal, der akn jeg godt se forskellen en nytårsaften, jeg vælger som hovedregel at blive inde, men kunne godt se når man står i stuen, så er det knapt så smukt og flot. Det er altså en bekræftelse på dine tanker om en nytårsaften.
Catarina
5. januar 2015 at 12:44Det er i den grad forskel på hvor højt man befinder sig, men man kan sikkert også komme for højt op. 🙂
Jeg har et rimeligt udsyn hjemme fra, men denne udsigt, gad ejg godt en nytårsaften. 😀
Susanne
5. januar 2015 at 12:56Skønne billeder ! Næste gang må du bede om nypudsede vinduer 😊
Catarina
5. januar 2015 at 15:28tak søde ven. 😀