Menu
Camping i Europa / Campingferie 2021

Klar til afgang

Solen er ved at være fremme her kl. 6:20 hvor jeg snuppede dette billede

Vi er jo A-mennesker og derfor holder vi også meget af at stå tideligt op og specielt om sommeren. I dag var ingen undtagelse. Efter en lille tår morgenkaffe på altanen, kørte Søren ud efter vores Campingvogn og fik den parkeret, i den ene ende af vores parkeringspladser, hvor vi ved, at den ikke kan så i vejen for for andre. Mens Søren var afsted, fik jeg pakket alt mit tøj ned i en af de store blå ikeaposer, samt noget af det løse, som vi ikke lader blive i campingvognen, når vi ikke er afsted med den.

Når jeg engang har fri fra arbejde, så bliver det sidse pakket forsvarligt i vognen og så er det ellers afsted. Jeg er så heldig, at arbejde hjemmefra i dag, så transporten til og fra arbejde, er kun på et par sekunder. Åhh hvor bliver det dejligt at komme afsted igen, det er jo ved at være længe siden, da vi slet ikke har være afsted i foråret.

Følg mig/os endelig på Instagram, for der kommer billeder op i ny og næ og nogle gange optræder jeg også på en lille filmstump. 😉

6 kommentar

  • Kirsten / Helt ude Vestpå
    7. juli 2021 at 23:00

    Hvor dejligt for jer, at turen nu går sydpå, jeg vil glæde mig til at følge med på jeres tur.

    I ønskes en super god ferie i skønne Frankrig.

    Kh.
    Kirsten

    Reply
    • Catarina
      11. juli 2021 at 19:04

      Hej Kirsten
      Ja, det er dejligt med en tur sydover, selvom det er kendt territorie 😉
      Tak for de gode ønsker foer ferien og det samme ønsker jeg jer, når I når dertil – hvornår er det?
      kh
      Catarina

      Reply
  • Celena
    10. juli 2021 at 15:14

    Have a great trip!!! Can’t wait to see your pictures <3

    Reply
    • Catarina
      11. juli 2021 at 19:07

      Thanks a lot Celena – we ar looking forward to at nice vacation without any bad concuss about leaving the garden and all that to take care of. 😀

      Reply
  • Karin
    17. juli 2021 at 09:00

    Det er fantastisk det er muligt at rejse ud, og at i begge er fuldt vaccineret.
    Frankrig er jo jeres andet land 😉 – Spændende om i vælger det kendte, eller der igen bliver tid til steder i ikke har været længe. Håber i har husket at downloade en masse dejlige bøger, måske er der taget noget håndarbejde med også. Det er så vildt afslappende.

    Reply
    • Catarina
      20. august 2021 at 19:12

      Ja, det var skønt at vi kunne rejse afsted med campingvognen og det er altså nemt at komme ud med sådan en. Vi kører jo bare og skal ikke booke, men kan flytte os når og hvis det skulle være 😀
      Der er blevet læst flittigt og det er bare fedt 😀

      Reply

Skriv en kommentar