Jeg har lige lavet et nærstudie af kalenderen for de næste uger frem og det ser faktisk ikke så ringe ud endda. I sidste uge havde jeg kun en 3-dags arbejdsuge, pga. påsken.
Denne uge er også kun en 3-dags, da det jo som bekendt var helligdag i mandags og jeg på fredag skal til København.
I næste uge, bliver endnu en 3-dags uge, da jeg har taget fri torsdag og fredag. I uge 15 bryder jeg mønstret og tager en 4-dags uge, jeg holder kun fri om mandagen. Uge 16 er også en 4-dags uge, da det jo er Store Bededag om fredagen.Det er da lige til at klare.
3 kommentar
Helle K.
26. marts 2008 at 16:50Det er næsten kun et halvdagsjob 🙂 Det bliver spændende på fredag – med kurset ..
Perle
26. marts 2008 at 17:15Det der kursus du skal på ser spændende ud. Håber du vil fortælle lidt om det bagefter 🙂
Foråret er fyldt med helligdage. Skønt, men ville det ikke have været herligt, om det også var spredt ud over efteråret?
Ha’ en dejlig aften.
Catarina
26. marts 2008 at 17:20Helle K.
Ja det kan man godt sige. 😉 Ja jeg glæder mig også.
Perle
Jeg skal nok fortælle om det. 🙂
Jeg ville nu også ønske at de var lidt mere fordelte, for hvor kan efteråret være langt. 🙂
Du må også have en dejlig aften. 😉