Menu
Motion

Hvis du

..er interesseret i løb, bringer fpn i dag, en ganske fin løbeartikel, om hvordan man kan gøre sine løbeture mere effektive. De løbsformer de nævner er ikke nye og revolutionerende, men de beskrives på en fin måde.

8 kommentar

  • Marianne
    2. september 2008 at 08:58

    Jeg vil lige linke den til husbonden – selv om han er skadet 🙁

    Reply
  • Therese
    2. september 2008 at 09:38

    Tak, det var da en spændende artikel. Jeg begynder som sagt at løbe her når jeg får mine løbesko. Har fået testet mine fødder, og er platfod, så har valgt et par til moderat/kraftig pronation.

    Men nu er jeg lidt i tvivl om de bliver for små, men ellers må jeg jo opgradere til et nummer større.

    Har prøvet dem i butik, men så bestilt dem på løbeshoppen. Kunne spare 400 kr! Fedt må man sige.

    Reply
  • anjoe
    2. september 2008 at 10:22

    Tak, er gemt til når energien og gode løbesko er i hus 😉

    Reply
  • Catarina
    2. september 2008 at 12:09

    Marianne
    Ja gør det og sig så lige til ham, at han altså skal passe på sig selv derude i trafikken. 🙂


    Therese
    Det er super du har fået testet din løbestil, for eller kunne du meget vel få skader.- Det var da vildt fedt at du fik dem billigere. 400 det er aligevel en slat penge.

    Held og lykke med løberiet – glæder mig til at følge med over hos dig. 😉


    Anjoe
    Velbekomme 😆

    Reply
  • Karin - Abildjyden
    2. september 2008 at 17:32

    Jeg fik linket til den i går aftes, er gemt, det kommer vel på et tidspunkt, hvor jeg vil og har mod på lidt fornyelse ;-).

    Fik lige et spark i hovedet i dag, der kommer et indlæg, er desværre lidt trist til mode, er ved at finde en måde at se positivt på tingene, har prøvet med en løbetur, kunne ikke tårene dominerede, så effekten kom ikke. Skriver først indlægget når humøret er lidt bedre, ellers bliver det for nært.

    Reply
  • Catarina
    2. september 2008 at 18:47

    Karin – Abildjyden
    Ja det er jo noget er altid kan bruges. 😉

    Øv da, det er da noget skidt. Håber du finder en måde at se ud på den anden side på. På sådan en slag, hjælper ingen løbetur, kun en tudetur, sådan én renser så godt.

    Reply
  • Therese
    3. september 2008 at 15:57

    Så fik jeg mine løbesko, og de var sgu for små. Nu er de bestilt et nummer større – vil jo ikke være hende der løber i for små sko. Hi hi.

    Reply
  • Catarina
    3. september 2008 at 16:30

    Therese
    Det var da træls, men bedre end hvis du var begyndt at løbe og så havde fået ondt i tærene. 😉

    Reply

Skriv en kommentar