Menu
Hverdagen

Hverdag

Dahlia

Så sluttede ferien og hverdagen er, for Sørens vedkommende, i gang, men jeg har stadig ”fri”. Egentlig er det dejligt og jeg har endnu ikke fået nok af al den lediggang, nok også fordi jeg reelt kun har haft én lille uge. Jeg kan dog sagtens mærke, at det ikke gør spor, at jeg får noget mere tid, for keder mig, det gør jeg bestemt ikke. Men nu får vi at se, hvor længe jeg får lov til at gå, for der har som allerede været et par telefonopringninger fra folk som havde hørt at jeg var ledig, og noget af det lød som også ret spændende, nu må vi se hvad det hele ender med.

Om lidt kører jeg Christian på en miniferie hos mine forældre. De skal en tur til de Københavnske og så ellers storhygge, det er ikke så ringe, at være feriebarn hos mormor og morfar.

6 kommentar

  • Liselotte
    27. juli 2009 at 10:58

    Nyd friheden, så længe den varer – og lad os så håbe, at den ikke varer længere, end du ønsker 🙂

    Fortsat god dag 🙂

    Reply
  • Olines
    27. juli 2009 at 11:35

    Jeg er sikker på der er et godt job i vente til dig! Rigtig god miniferie:)

    Reply
  • Madame
    27. juli 2009 at 12:19

    Det lyder rigtig dejlig for Christian, at han får lidt bedsteforældreferie! Og så er du vist helt alene hjemme, mens Søren er på job – men det kan også være rart.

    Rigtig god mandag til dig 🙂

    Reply
  • Catarina
    27. juli 2009 at 15:06

    Liselotte
    Du kan tro jeg nyder friheden – det er dælme mange år siden jeg sådan har haft ekstra fri.

    Jeg håber heller ikke den komme til at vare halve år, for så tror jeg, at jeg går hen og får kuller. 😀

    Også en god dag til dig. 🙂


    Olines
    Tak skal du have. 🙂 Ja det håber jeg. 😉


    Madame
    Ja sønnike skal rigtig forkæles. 🙂

    Du har regnet rigtigt, jeg er helt alene og nyder mit eget selskab, det er ikke så tit det sker, så når det endelig sker, er det med at nyde dobbelt. 😀

    Reply
  • Bente
    27. juli 2009 at 16:40

    Ja, sådan en som jeg kan jo slet ikke få nok af tid helt for mig selv – og det lyder, som om du også har en rem af huden 🙂 .

    Nyd det – så du er helt klar, når det nye job dukker op!

    Reply
  • Catarina
    27. juli 2009 at 20:04

    Bente
    Til hverdag er det også godt med tid til mig, jeg ynder at kalde det Catarinatid.

    Jeg nyder og slapper af, mere end jeg før har gjort. 🙂

    Reply

Skriv en kommentar