Lørdag morgen er stille, meget stille. Teenageren er endnu ikke vågen og bliver det formentlig heller ikke på denne side af middag. I aftes stod den på gymnasiefest og sådan noget trætter åbenbart.
Manden er lige smuttet ud for at proviantere og få reduceret hårpragten. Jeg hygger med te og avislæsning, mens jeg lytter til fuglene som synger ude i den grå verden. En stund alene, er ok.
Godmorgen. 🙂



2 kommentar
Liselotte
10. marts 2012 at 10:09De der stille morgener i weekenden, dem er jeg vild med. Jeg elsker også, når huset så vågner. Det gør det tidligere og tidligere for øjeblikket, så jeg har alle mand oppe allerede 🙂
God lørdag til dig 🙂
Catarina
10. marts 2012 at 10:28@Liselotte – Wauv det er flot med unge mennesker i huset. Jeg elsker osse samling, men osse stilheden.
God lørdag til jer alle. 🙂