…bruger jeg lidt længere tid på at “nulre” rundt herhjemme. Det har jeg også gjort denne morgen. Men lige om lidt vil jeg smutte under bruseren og så ellers sætte GPS’en på telefonen til at guide mig til Aalborg.
Åhh, hvor jeg dog glæder mig til at give mit afkom et stor knus og til at høre ham fortælle om studiet og alt det andet hans liv er optaget af.
6 kommentar
Karin Abildhauge
26. september 2014 at 16:29Vidunderligt med en dejlig langsom morgen inden turen går mod nord. Det bliver så hyggeligt, der er så meget at fortælle, både omkring studie, studiejob og alt det andet hverdagen krydres med.
God tur, og god weekend.
Catarina
27. september 2014 at 09:20Tk skal du have Karin, jeg have en rigtig fin tur derop og med masser af hygge. 🙂
Jeg elsker de morgener hvor der er masser af tid til hygge og lagsomhed. 🙂
Christina Bank
26. september 2014 at 17:56Hils din skønne søn i Ålleren.
Catarina
27. september 2014 at 09:24Det skal jeg gøre når jeg snakker med ham igen 🙂
Dorthe
27. september 2014 at 19:01Jeg elsker også de hyggestunder hvor jeg hører om nyt i mine børns liv. Det er ikke nemt at følge med når de er flyttet hjemmefra.
Catarina
27. september 2014 at 19:15Nej det er bestemt ikke det samme som da de boede hjemme. Hverdagen snak mangler ligesom. Så når vi ses, er det med at nyde og få snakket så meget som muligt. 😀