Ja, det er ganske vist, jeg har nu 10 dages dejlig juleferie som bare venter på af bliver taget hyggeligt imod. Ferien blev skudt i gang med en rigtig hyggelige frokost sammen med alle kollegaerne, efterfulgt af pakkeleg. Jeg var så snyde heldig at sidde med 4 pakker da tiden til sidst løb ud.
- pakke – en hjemmestrikket hue
- pakke – 5 par sorte sokkeer
- pakke – en æske mini skildpader
- 2 Ail no.16 og en pose ships


Da der var ryddet op og ønsket god jul og godt nytår, ventede chefen med en skøn julekurv til os alle med et personligt håndskrevet julekort. Dejlig afslutning på et super godt arbejdsår.
En kollega var så sød at køre mig hjem, så Søren slap for at køre ud efter mig, han have et par julegaver han skulle op og købe i centrum, og jeg bor lige på vejen, så det passede fint.
Mens jeg var på job, hentede Søren Christian fra toget, så nu er vi alle samlet herhjemme.
1
4 kommentar
Helle Klitgaard
22. december 2022 at 20:39Det lyder som en dejlig afslutning af arbejdsåret 🥳 at du har Døren og Christian ventende derhjemme er en perfekt julestart 🎄 hyg jer
Catarina
22. december 2022 at 21:01Ja, den var virkelig fin og også det at alle de eksterne var med selvom vi er spredt rundt i hel landet 😀
Ja, vi hygger os og der er virkelig faldet ren dejlig juleri over os alle 🙂
Karin
26. december 2022 at 10:34Åh så snyde heldig med pakker, hele 4 stk. og så denne fantastiske kurv. Guf.
Og da dagen var omme, endnu et par dejlige tiltag, både liftet af en kollega, og det der var hele 2 mandfolk til at tage imod.
Catarina
29. december 2022 at 19:15Ja, I år var jeg yderst heldig – ofte ender jeg med ingenting 😉