Føj for et vejr – det er skisme ikke lysten der driver mig ud og løbe Eremitageløb i dag, der er mere det at når man har sagt A så må man også sige B og nu har jeg tilmeldt mig og så gennemføre man også. Jeg havde eller håbet på at vejret ville være bedre end sidste år, men sådan skulle det så ikke være. 😕
BroBizz og gps ligger klar og Lotte, en tidligere kollega står og venter på at blive samlet op. I København venter Pia, Jannie og Bot på vores ankomst, så det eneste der egentlig kan kolde mig tilbage, er at de lukker broen. Og ligenu hvor det er ret så mørkt og hvor vinden pisker hylende rundt om hushjørnerne, kunne det være meget fristende hvis den lukkede, broen altså.
Nu vil jeg få mig lidt morgenmad og en god kop kaffe. God søndag derude. 🙂
12 kommentar
Olines
4. oktober 2009 at 07:15God fornøjelse med løbet, trods det blæsende vejr!
Catarina
5. oktober 2009 at 09:43Olines
Det var et godt løb og det holdt tørt. 🙂
Fru E
4. oktober 2009 at 08:45God fornøjelse, håber vinden stilner lidt af eller at I i det mindste har medvind.
Det er bestemt heller ikke som jeg havde bestilt vejret, vi skal jo ud og samle ind. Gys, jeg tror vi blæser væk 😉
Catarina
5. oktober 2009 at 09:45Fru E
Det holdt heldigvis tørt, men det blæste godt nok lidt meget. Nogle steder havde vi medvind andre modvind.
Håber indsamlingen gik godt og I ikke blev for kolde. 🙂
Karolina
4. oktober 2009 at 09:14Måske bliver det ikke så slemt alligevel. vejret erlidt bedre end i går! 🙂
Catarina
5. oktober 2009 at 09:45Karolina
Det var faktisk meget bedre end ventet og solen skikke fred det meste af tiden. 🙂
Helle K.
4. oktober 2009 at 17:17Jeg har set på fb, at nogle havde set solen i Kbh. 🙂 håber at du også så den.
Catarina
5. oktober 2009 at 09:46Helle K.
Vi var heldige, solen var fremme meget af tiden, så det var dejligt. 🙂
Deborah
4. oktober 2009 at 21:07Den har også været her – helt sikkert, men det har stormet sådan at jeg er glad for, jeg ikke skulle ud. Jeg håber løbet gik godt.
Ville lige fortælle dig, at jeg her iaften har skrevet til den udbyder du anbefalede og spurgt til løsninger på mit problem. Så er jeg spændt på, hvad de siger. Er ved at gå amok over ikke at have mit site.
Catarina
5. oktober 2009 at 09:47Deborah
Heldigvis kom solen frem og når vi så bevægede os, var det ikke så koldt.
Jeg er spændt på at høre hvad de kan tilbyde dig. Kan godt forstå at du er ved at træt af ikke at have noget site. Held og lykke. 🙂
Søren (Kbh)
5. oktober 2009 at 09:47Catarina, tillykke med det superflotte resultat:)
At der var mange tilskuere mærkede jeg, fordi jeg efter løbet måtte snegle mig med 10 km/t på Strandvejen fra Skovshoved mod Hellerup. Det var en usædvanlig oplevelse.
Catarina
5. oktober 2009 at 12:22Søren (Kbh)
Ahhh superflot og superflot er nu så meget sagt, men et ok resultat. 🙂
Ja der var rigtig mange tilskuer og løbere. Vi sad også i kø da vi skulle ind mod København, så der har nok været fyldt på alle veje væk. 🙂