Formiddagen er blevet eftermiddag og der er nået alt der der skulle herhjemme. Cyklen er også hentet fra cykelsmeden og nu er de nye pedaler forsvarligt påsat og de er altså for lækre. Passer til helt almindelige sko pg til cykelsko.
Det er lige før jeg glæder mig til mandag, hvor jeg skal cykle på arbejde igen. Men også kun lige før, for først skal weekenden stornydes i dejligt selskab og manden skal jeg da også kysse lidt på.
5 kommentar
qvinde
9. marts 2013 at 13:22De ser meget anderledes ud end dem jeg er vent til på spinnercyklen, er spændt på også at prøve at kunne trække på landevejen.
Catarina
9. marts 2013 at 13:29De nye klamper, er meget mindre end de gamle røde (selvom de røde også bruges på landevejen). Men de her er bare så små. At det er lige før man kan “gå” rigtigt i cykelskoene. 🙂 glæd dig til du får din cykel Pia. 🙂
Catarina
9. marts 2013 at 13:31PS. De her pedaler, passer til næsten alle systemer også Look (tror det er det de røde store hedder).
Nola
9. marts 2013 at 13:48Hmm, jeg har svært ved lige at forestille mig hvordan det virker……. men det vigtigste er at du er glad og vild med dem 🙂 Og weekenden går jo som regel hurtigere end vi altid regner med 😉
Super lørdag til dig!
Catarina
9. marts 2013 at 16:53Det er præcis samme funktion som ved spinning Nola, den ene fod træder ned og den andet trækker op, netop fordi de er spændt fast. Det gør det noget lettere at cykle. 😉
Du må også have en god weekend. 🙂